Wycieczka do Brukseli

26 marca 2011 r. dziesięciu uczniów naszej szkoły razem z opiekunem wyjechało do Belgii, aby wziąć udział w wycieczce do Brukseli, która została zorganizowana przez biuro posła do PE Piotra Borysa. W wyjeździe studyjnym wzięli udział laureaci konkursów związanych z wiedzą na temat Unii Europejskiej z terenu Dolnego Śląska, przedstawicieli harcerstwa oraz studentów Uniwersytetu Ekonomicznego, a w tym uczniowie naszej szkoły!

Podczas pobytu w stolicy europejskiej czekał nas bardzo ciekawy i interesujący program. Niedziela została przeznaczona na poznanie Brukseli pod okiem przewodnika. W trakcie kilkugodzinnej wycieczki poznaliśmy historię miasta, jego losy i zobaczyliśmy najbardziej znane i najważniejsze miejsca – Grand Place, Katedra św. Michała czy słynną figurkę chłopca – Manneken Pis.

Poniedziałek rozpoczęliśmy spotkaniem w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli. W jego trakcie p. Hubert Czerniuk przedstawił funkcjonowanie Przedstawicielstwa, mieliśmy także przyjemność usłyszeć o możliwości pracy w stolicy Europy. Następnie udaliśmy się na specjalną prelekcję w Parlamencie Europejskim, poświęcona roli i strukturze tej ważnej europejskiej instytucji. Również mieliśmy możliwość zobaczenia Parlamentu Europejskiego. Ukoronowaniem naszego dnia pełnego wrażeń była uroczysta kolacja z udziałem Piotra Borysa, podczas, której każdy mieliśmy szanse poznania i rozmowy z posłem.

Ostatniego dnia, przed powrotem do kraju zwiedziliśmy Muzeum Armii Królewskiej i park Pięćdziesięciolecia a na pożegnanie zobaczyliśmy symbol Brukseli- Atomium.

Możliwość komentowania jest wyłączona