Uczniowie na Dniach Otwartych Politechniki Wrocławskiej

25 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać się na Dni Otwarte Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie mięli okazję zobaczyć liczne pokazy, warsztaty, wykłady i spotkania jakie zaplanowało aż 12 wydziałów Politechniki Wrocławskiej

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki umożliwił nam zwiedzanie laboratoriów na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Politechniki Wrocławskiej. Zobaczyliśmy tam m.in. clean room czyli pomieszczenie o kontrolowanej czystości, temperaturze i wilgotności. Wydział Elektryczny z kolei zaprezentował m.in. laboratoria: Elektrostatyki, Wysokich Napięć czy Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów. Na każdym z wydziałów prezentowały się koła naukowe, sportowe, wokalne. Zaś naukowcy z Wydziału Chemicznego przedstawili nam niezwykłe i kolorowe eksperymenty, m.in. jak powstaje gejzer chemiczny.

Jednak chyba najważniejszą rzeczą było, i po to tu przyjechaliśmy, zapoznanie z ofertą edukacyjną przygotowaną przez Politechnikę Wrocławską. Od godziny 10:00 odbywały się w auli prezentacje każdego z wydziałów. Profesorowie przedstawili nam czego będziemy się uczyć, dlaczego warto wybrać akurat ten kierunek studiów, czy będzie on opłacalny w przyszłości. Po każdym spotkaniu mieliśmy okazję porozmawiać o szczegółach z wykładowcami oraz poznać opinie o wydziale od samego studenta który opowiadał nam o możliwości rozwijania się na studiach, atmosferze, ciekawych wyjazdach, szkoleniach i praktykach.

Damian Poliwka

Możliwość komentowania jest wyłączona