Laureaci konkursu ukrainoznawczego powrócili z Kirowogradu

Nagrodą dla zwycięzców konkursu pt. Ukraina. Historia i współczesność był tygodniowy pobyt na Ukrainie w mieście Kirowograd.
Właśnie tam, pięcioosobowa grupa młodzieży z IV LO, II LO, 10 Gimnazjum oraz Gimnazjum Muzycznego wraz z opiekunami przebywała w dniach 02-09 grudnia.
W pierwszym dniu zobaczyliśmy historyczne miejsca Kijowa: Peczerską Ławrę, Sobory Sofijski i Mikołajowski, pomnik hetmana Bohdana Chmielnickiego, Majdan Niezależności oraz podziwialiśmy wspaniały współczesny Kijów.
W kolejnych dniach poznawaliśmy miasto Kirowograd , jego muzea, galerie i teatry.
Zostaliśmy przyjęci przez najwyższe władze w osobie zastępcy gubernatora oraz kuratora oświaty Obwodu Kirowogradzkiego (obwód jest odpowiednikiem województwa).
Zostaliśmy urzeczeni pięknem Kirowogradu- małego „ Paryża Północy”- jak niegdyś nazywano to miasto, jego różnorodną , niezwykle bogatą i ciekawą architekturą, czystością ulic, ale przede wszystkim serdecznością jego mieszkańców.
W ciągu całego pobytu opieką otaczał nas dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Artystycznych, który poświęcał nam cały swój czas i zapewnił komfortowe warunki.
W czasie tygodnia młodzi legniczanie i kirowogradczanie poznawali się wzajemnie. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim różnic i podobieństw w codziennym życiu. Nawiązały się przyjaźnie.
Wróciliśmy pełni bardzo pozytywnych wrażeń, przekonani, że właśnie takimi drogami wiedzie najkrótsza droga do wzajemnego poznania się i do przyjaźni między narodami.

    Możliwość komentowania jest wyłączona