„DAS DEUTSCH DIKTAT”

16.-17.03.2013 FINAŁ III OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
„DAS DEUTSCH DIKTAT”

W finale III Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego „Das Deutsch Diktat 2013” uczennica naszego liceum Emilia Duda zajęła II miejsce i otrzymała tym samym tytuł I wicemistrzyni ortografii języka niemieckiego.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i ogólnopolskiego. W zmaganiach finałowych w Siedlcach wzięło udział 63 regionalnych mistrzów ortografii niemieckiej z całej Polski. Konkurs finałowy odbywał się w przepięknym Pałacu Ogińskich, w którym obecnie mieści się Rektorat Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Poziom zmagań był bardzo wysoki, a konkurencja ogromna.

Honorowym patronatem objęli konkurs: Ambasador Niemiec, Ambasador Austrii, Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent miasta Siedlce, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Emilio! Gratulujemy tak ogromnego sukcesu!