Początek wakacji na festiwalu w Tallinie

W IV Liceum i Gimnazjum Nr 10 w Legnicy trwają ostatnie próby przed wyjazdem chóru „ Połonyna” na festiwal muzyki estońskiej „ Laulupidu 2014”.
Młodzież przygotowuje utwory w języku estońskim, angielskim, ukraińskim i polskim.
Wyjazd jest częścią realizowanego projektu Comenius – „Dźwięki Europy”. W ramach tego projektu uczniowie ze szkół z Hiszpanii, Polski, Estonii i Niemiec przygotowują w swoich szkołach te same utwory na chór i orkiestrę a na spotkaniach wyjazdowych w Hiszpanii i Estonii odbywa się ich wspólne wykonanie.
Udział w tym projekcie to nie tylko okazja do poznanie nowych przyjaciół ale bardzo ciekawa forma poznania różnorodności europejskiej kultury oraz doskonalenie języka komunikacji- języka angielskiego.

Na załączonych fotografiach:
uczestnicy projektu w szkole w Hiszpanii Paiporta k. Walencji oraz w Walencji –miasto sztuki i Nauki – kwiecień2013

    Możliwość komentowania jest wyłączona