Jesteś tutaj:

Dzień: 2014-12-02

Szkoła to nie tylko nauka, każdy uczeń to wie. To czas wzajemnego poznania, tworzenia przyjaźni i poszukiwania własnego, dorosłego miejsca w życiu. Aby to odkryć należy nauczyć się żyć w grupie, a najlepszą integracją są wycieczki. W październiku klasa III gimnazjum odwiedziła Rokitki, gdzie mogła zapoznać się także z łemkowską młodzieżą i zagrać z nimi mecz piłki nożnej. Było tam ognisko i miłe chwile w gospodarstwie agroturystycznym „U Siwego”.

Kolejnym naszym integracyjnym wyjściem w październiku była wizyta w Galerii Piastów. Spędziliśmy tam w salonie zabaw i gier miłe, szalone chwile pełne adrenaliny i uśmiechu szczególnie w „laserowej wojnie”. A oto zdjęcia z opisanych wydarzeń.

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych i Krajowych z Wrocławia przy współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego realizuje na terenie Dolnego Śląska dwa projekty z zakresu dziennikarstwa obywatelskiego. Do udziału w jednym z nich zaprosiło naszą szkołę. Od października tego roku nasi licealiści biorą udział w projekcie pt.„Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego”.

Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego jest doskonałym uzupełnieniem oferty edukacyjnej oraz atrakcyjną propozycją zajęć pozalekcyjnych.W ramach realizacji projektu uczniowie m.in.: poznają warsztat dziennikarski, rolę nowych mediów i ich wpływ na rzeczywistość oraz nowe formy komunikacji w społeczeństwie informacyjnym. Zajęcia mają charakter warsztatowy, a prowadzą je doświadczeni dziennikarze telewizyjni i internetowi, operatorzy kamer i montażyści. Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego to kompendium wiedzy o mediach i dziennikarstwie.

W trakcie warsztatów zostanie zrealizowany reportaż telewizyjny o szkole, którego współtwórcami będą uczestnicy projektu.