Wieczorek poetycki

W dobie Internetu i telewizji zapominamy, jaką przyjemność można czerpać z poezji, dlatego w dniu 25.11.2014 r. w naszej szkole z inicjatywy pani Iriny Rudakowej odbył się pierwszy wieczorek poetycki. Celem naszego spotkania była chęć oderwania się od codziennych obowiązków i zauważenie piękna przyrody oraz najważniejszej wartości towarzyszącej człowiekowi od zawsze miłości. W kameralnej atmosferze uczniowie wygłaszali wiersze w języku polskim, ukraińskim, hiszpańskim, włoskim, japońskim i niemieckim. Całości dopełniała wspaniale udekorowana sala – usypane na podłodze jesienne liście, mnóstwo świec oraz nastrojowa muzyka w tle.

To refleksyjne spotkanie stało się okazją do rozmyślań nad różnymi wymiarami miłości oraz nad samym sobą. Mamy nadzieję, że każde wypowiedziane przez nas słowo pozostało w pamięci słuchaczy. Następny taki wieczorek zaplanowany jest na wiosnę. Jesteśmy pewni, że i tym razem przyciągnie on tak wielu miłośników poezji.

Tekst – Aleksandra Fica
Zdjęcia – Oleś Kulczewicz