Gimnazjalistka Anna Stawiska zwycięzcą Olimpiady Wiedzy o KGHM i Regionie

Duży zasób wiedzy jak i ogromna odporność psychiczna, którą zaimponowała kadrze kierowniczej KGHM, to atuty, które pozwoliły Ani Stawińskiej na sukces w postaci I miejsca w pierwszej Olimpiadzie Wiedzy o KGHM i Regionie.

Zwieńczeniem zmagań był Wielki finał najpierw na etapie szkolnym, a później w półfinale regionalnym, który odbył się 14 listopada w Sieroszowicach. Dziesięcioro najlepszych uczestników zakwalifikowało się do ścisłego finału. Samo znalezienie się w czołowej dziesiątce było ogromnym sukcesem, gdzie cel był jasny: rywalizacja o zwycięstwo.

4 grudnia – w górnicze święto – w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie miała miejsce ostateczna rozgrywka. Godna wielkiego finału była oprawa i odbywała się w atmosferze teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a głównym prowadzącym konkurs był…Tomasz Kammel. Artystyczne występy młodzieży ze szkół Zagłębia Miedziowego uświetniły imprezę.

Pierwsze pytania konkursowe pokazały, że młodzież jest doskonale przygotowana i nie będzie lekko wywalczyć przejście do drugiego etapu, nazwanego „Zmaganiem Tytanów”, awansowało dziewięcioro z dziesięciu finalistów.

W rundzie tej, trzeba było się wykazać zmysłem taktycznym jak i wiedzą, ponieważ uczestnicy nawzajem wskazywali, kto ma odpowiadać, bądź brali pytania na siebie, było ich pięćdziesiąt w tej rundzie. Wyłoniono trzech uczestników z największą liczbą punktów.

Wśród nich znalazła się , Anna Stawińska gimnazjalistka z ZSO nr 4 w Legnicy. W tej ostatecznej kategorii konkursu poziom naprawdę był już wysoki, na trzydzieści pytań można było udzielić dwie błędne odpowiedzi. Ania odpowiadał bezbłędnie i dzięki temu stała się pierwszym laureatem Olimpiady Wiedzy o KGHM i Regionie w swojej kategorii.
Zwyciężczyni otrzymała tablet renomowanej firmy, a także wyjazd (wraz z opiekunem) do Brukseli.

Fot. i Tekst Bogdan Buchta

    Możliwość komentowania jest wyłączona