Świąteczne kartki dla walczącej Ukrainy

W grudniu młodzież naszej szkoły wzięła udział w pisaniu życzeń świątecznych dla żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy. Akcję tę przeprowadzono także wśród dzieci i młodzieży uczęszczających na naukę j. ukraińskiego w punktach nauczania istniejących min. przy szkołach w Rokitkach, Modłej i Gromadce. Inicjatorem akcji było Zjednoczenie Łemków, które dostrzega poświęcenie żołnierzy ukraińskich w ratowaniu i obronie przed rosyjską agresją także łemkowskich wiosek na Donbasie. Pisanie podobnych kartek z życzeniami objęło także rdzenną Łemkowszczyznę, czyli województwo Małopolskie. Obserwując nasz region należy docenić zaangażowanie niektórych nauczycieli w popularyzację tej akcji min. ks. gr-kat parafii w Zamienicach i Patoce Pawła Berezki oraz Pani Lidii Maślej nauczycielki j. ukraińskiego w Modłej i Gromadce.

Życzenia świąteczne zapisane na kartkach były pełne emocji i poczucia solidarności z ludźmi, którzy z dala od rodzinnego domu próbują ratować swój naród i państwo. Na pewno będą one niszczyć samotność na froncie i budzić nadzieję, że wojna niedługo się skończy. Wobec tak wielu dowodów solidarności Polski z cierpieniem narodu ukraińskiego nasza, bardzo bliska Ukrainie szkoła, nie mogła nie dostrzec tej jakże ciepłej i „ludzkiej” akcji. Dziś nie tylko mieszkańcy Europy rozumieją, że bez wolnej Ukrainy nie będzie pokoju na naszym kontynencie. Walczący ukraińscy żołnierze starają się zbudować także dla nas w Polsce poczucie bezpieczeństwa. Niech te życzenia napisane przez młodych ludzi dodadzą im otuchy i wiary, a nas choć trochę pobudzą do chwili zadumy nad losem Ukrainy, kiedy wspólnie z rodzinami zasiądziemy przy wigilijnym stole.

    Możliwość komentowania jest wyłączona