Jesteś tutaj:

Dzień: 2018-03-01

Więcej o Pokaz rycerski Agencji Widowisk Historycznych ARKONA w naszej szkole

23 lutego w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się pokaz rycerski i żywa lekcja historii Agencji Historycznej ARKONA. Rycerze przedstawili w rekonstrukcji historycznej najważniejsze wydarzenia i daty z okresu Polski pierwszych Piastów. Trzy walki wojowników słowiańskich:

-bitwa pod Cedynią
-najazd Brzetysława Czeskiego
-najazd Henryka V
Przeprowadzili konkursy z nagrodami dla zwycięzców Denary B. Chrobrego. Przedstawili pokaz wybijania monet w mennicy Bolesława Chrobrego. Zaprezentowali oręża: zbroje, kolczugi, hełmy, miecze, tarcze, topory (repliki). A wszystko okraszone było niepowtarzalnym dowcipem… A oto fotografie z tej żywej lekcji historii.

Kliknij aby obejrzyj zdjęcia…

Więcej o Wspomnienia ze Studniówka

3 lutego nasza klasa 3 LO wraz z gronem pedagogicznym, rodzicami, delegacjami: absolwentów naszej szkoły i 2 klasy LO oraz zaproszonymi gośćmi uroczyście obchodziła swoją jedyną w życiu Studniówkę. Prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia… na naszym Facebook.

Więcej o Smog

Smog jet zjawiskiem,które zagraża zdrowiu.Uczniowie klasy ILO realizowali projekt, który Więcej „Smog”