Uczniowie liceum odwiedzili firmę INOVA Centrum Innowacji Technicznych w Lubinie

Powiększ obraz

17 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili firmę INOVA Centrum Innowacji Technicznych w Lubinie, która wchodzi wchodzi w skład Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.

Licealiści i uczniowie klasy III gimnazjum zostali zaproszeni na spotkanie z panem prezesem Bogdanem Pecuszkiem i przedstawicielami najważniejszych organów firmy tj. księgowości, działu kadr ,biura zarządu. W czasie wizyty w firmie uczniowie mogli obserwować pracę inżynierów projektujących nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi z zakresu elektrotechniki, automatyki i radiokomunikacji. Odwiedzili szereg pracowni , laboratoriów oraz obserwowali bezpośrednią produkcję . Dzięki uprzejmości pracowników „INOVY” uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zawodu inżyniera i ułatwić decyzję o wyborze przyszłego zawodu.