Olimpiady Wiedzy o ZUS

Powiększ obraz

Mieszkańcy Polski nadal niewiele wiedzą na temat systemu ubezpieczeń społecznych, tylko 7 procent z nich prezentuje poziom wiedzy, który można uznać za

zadowalający. Od kilku lat ZUS zaprasza licealistów z całej Polski do udziału w projekcie pt. ,,LEKCJE Z ZUS”. W tym roku szkolnym po raz pierwszy z tą trudną wiedzą z zakresu ubezpieczeń zmagali się uczniowie 1 klasy naszego liceum.
27 listopada 20 uczniów przystąpiło do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o ZUS.
Poziom trudności olimpiady był bardzo wysoki. Troje uczniów tj. Milena Ostańska , Piotr Mroczek oraz Mateusz Łazarski, osiągnęło wynik, który dał im szansę stworzenia zespołu i podjęcia starań o zakwalifikowanie do kolejnego etapu. Niestety decyzją ogólnopolskiej komisji uczniom zabrakło 7 punktów, aby wykazać się wiedzą w drugiej części olimpiady. W następnym roku szkolnym zamierzamy zawalczyć o lepszy wynik i kolejny etap. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom klasy 1 LO za czynny udział w lekcjach przygotowujących do olimpiady jak i zmierzenie się z tą trudną wiedzą i osiągnięcie bardzo dobrych wyników. Ewelina Iwanicka – Sankiewicz.