Makeathon 2019

W dniu 11 stycznia czworo uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielem fizyki Wiktorem Lewczenko pojechało do Wałbrzycha na pierwszy w Polsce Makeathon.

Makeathon jest to „maraton” trwający prawie cały dzień podczas którego grupy z różnych szkół rywalizują ze sobą o to czyja maszyna wykona powierzone jej zadanie jak najszybciej i najlepiej.
Maszyna była oparta o Arduino Uno, które zarządzało serwomotorami, które to skolei poruszały ramieniem. Zadaniem maszyn na tegorocznym Makeathonie było przemieszczenie nakrętki od butelki z dowolnego miejsca na polu A do pola B na kartce A4 w jak najkrótszym czasie.
Każda drużyna, która wyraziła zgodę na przyklejenie plakietki z logo Makeathonu i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogła zabrać swoją maszynę oraz cały zestaw Arduino ze sobą do szkoły.
W ekipie z naszej szkoły znajdowali się: Marek Buśko, Tomasz Chaj, Marek Dobruila i Nazar Maksymiv.
Nasza grupa miała czwarty najlepszy czas spośród dwunastu innych grup, z których zaledwie połowa miała konkurencyjny czas.
Całemu wydarzeniu towarzyszyła miła zabawa z nauką oraz przyjemna nutka rywalizacji.