konkurs literacki

Powiększ obraz

O5.06.2019r. Odbył się w naszej szkole konkurs literacki „W mitycznym świecie Tolkienowskiego Śródziemia”

. Celem konkursu było propagowanie literatury pięknej wśród młodzieży, uwrażliwianie na piękno języka literackiego, rozbudzanie wyobraźni.
Do konkursu stanęła duża grupa uczniów (licealistów i gimnazjalistów). Niestety miejsca na podium są tylko trzy i – chociaż wszyscy uczniowie świetnie przygotowali się do konkursowych zmagań, swobodnie operowali nieprostymi nazwami własnymi, poznali skomplikowaną genealogię królów i burzliwą historię Śródziemia – zwycięzcami zostali:

Mateusz Łazarski (I miejsce),
uczennica naszej szkoły (II miejsce),
Viktoria Bohach (III miejsce).

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnego poszukiwania utworów, które godnie zastąpią teksty Tolkiena, dostarczą wakacyjnej rozrywki i spełnią literackie oczekiwania.