WARSZTATY W LEGNICKIM PRZEDSIĘBIORSTWIE WODY I KANALIZACJI W LEGNICY

Powiększ obraz

6 czerwca klasa siódma wybrała się na zajęcia do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wód i Kanalizacji w Legnicy. Wyjazd rozpoczęliśmy od

podróży miejskim autobusem i pomimo upału wszystkim humory dopisywały. Po przybyciu na miejsce pani przewodnik przedstawiła nam plan zajęć i zwiedzania, udaliśmy się na teren zakładu, aby obejrzeć zbiorniki wodne, które tam się znajdują. Pani opowiadała o ilości wody jaką zużywa miasto Legnica, o czystości rzeki Kaczawy i sposobach radzenia sobie w czasie ewentualnej powodzi. Następnie udaliśmy się do budynku zakładu, gdzie oglądaliśmy makietę tego miejsca, stare modele wodomierzy czy strój ochronny osób pracujących w dziale chlorownia. Udało nam się spotkać panią, która zajmuje się poborem próbek wody i jej badaniem – udzieliła nam odpowiedzi jak często woda jest badana i pod jakimi względami. Zajrzeliśmy do maszynowni, gdzie starszy mistrz zmianowy pokazała nam jak wygląda praca zakładu pod względem informatycznego zawiadamiania o poziomie wody, ewentualnym skażeniu czy awarii mechanicznej.