Dzień kariery i „Gra Szkolna”

Pierwszego kwietnia odbył się w naszej szkole dzień kariery. Jako, że kariera wiąże się z sukcesem, zaprosiliśmy do szkoły naszego absolwenta Pana Pawła Biszczaka, który jest członkiem Kadry Narodowej w dwóch dyscyplinach: w karate i kikcboxingu. Jest mistrzem Polski, Europy i Świata w Kickboxingu K1. Oprócz tego prowadzi własną szkołę Karate Kyokushin „Fight Hobby” , pracuje również jako zawodowy strażak. Paweł opowiedział jak przebiegała jego droga zawodowa, gdzie był jej początek, z jakimi musiał mierzyć się trudnościami.
Po prezentacji rozpoczęła się „gra szkolna”. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy w drodze eliminacji najlepiej napisali test z elementów przedsiębiorczości, handlu, prawa pracy. Po 3 osoby z klasy. Konkurs składał się z sześciu konkurencji, ograniczonych czasowo. Zadania nie były trudne, wymagały jednak od uczniów sprytu, koncentracji i działania pod presją czasu. Takie umiejętności są obecnie ważne a osoby które je posiadają, lepiej sobie radzą w nie zawsze łatwych warunkach pracy. Gra miała jeszcze inny cel. Miała wzbudzić międzyklasową rywalizację, taką na wesoło, z humorem.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:
1 miejsce : klasa III gimnazjum