Dzień przedsiębiorczości

20 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim „Dniu Przedsiębiorczości”. Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

• odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy,
• zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
• pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
• doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
• zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą

Uczniowie samodzielnie starali się o możliwość odbycia jednodniowej praktyki, co wiązało się z koniecznością otrzymania zgody dyrekcji danej firmy. Nasza młodzież odwiedziła m.in.: Przedszkole nr 14 w Legnicy, Legnicką Telewizję Dami, Firmę Transportową”Labatra”, „Lazar Logistik”, Oddział Uzależnień w Legnicy, Spółdzielczy Dom Kultury „Kopernik” w Legnicy, Szkołę Podstawową im. Kosmowskiej w Bieniowicach. Uczniowie zdobyli niezwykłe doświadczenia i z zadowoleniem opowiadali o przeżytych doświadczeniach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku liczba uczestników programu będzie znacznie większa.