„Matematyka Reaktywacja”

Kurs matematyki on-line

Od września 2010/2011 uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Matematyka-Reaktywacja. Jest to innowacyjna platforma e-learningowa oferująca kurs wyrównawczy z matematyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pomysłodawcami i wykonawcami projektu są pracownicy Politechniki Wrocławskiej.

Uczestnicy kursu otrzymają zdalny dostęp do wyczerpujących materiałów wykładowych oraz ogromnej liczby dynamicznych interaktywnych ćwiczeń (ponad 1000 typów) i sprawdzianów z całego zakresu matematyki. Udział w kursie jest bezpłatny.

01.02.2012r

Projekt „Matematyka Reaktywacja” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji na stronie http://www.matematyka-reaktywacja.pl

Nasza szkoła od dwóch lat jest partnerem edukacyjnym Politechniki Wrocławskiej w realizacji projektu Matematyka Reaktywacja.
Program ten to cichy i przyjazny, a przy tym dostępny przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu asystent nauczyciela, który nie tylko przystępnie wytłumaczy materiał, ale też sprawdzi, czy materiał ten został naprawdę opanowany.
Uczniowie za pośrednictwem Internetu mają dostęp do przystępnie napisanych materiałów wykładowych oraz ogromnej liczby interaktywnych elektronicznych ćwiczeń..Stopień trudności zadań wzrasta wraz z poziomem umiejętności w efekcie uczeń będzie mógł bezstresowo przystąpić do egzaminu maturalnego. Dodatkowym atutem tego typu nauki jest zwiększenie umiejętności informatycznych oraz ogólnej techniki uczenia się .
W projekcie biorą udział już drugi rok wszyscy uczniowie klasy drugiej liceum. W tym roku szkolnym do projektu zakwalifikowali się również uczniowie klasy pierwszej liceum. Uczniowie każdej klasy będą uczestnikami projektu przez trzy lata , aż do matury.
Nad realizacją projektu czuwa nauczyciel matematyki tzw. opiekun grup, którego zdaniem jest być dostępnym i gotowym do udzielania pomocy merytorycznej uczniom w zakresie zagadnień matematycznych poruszanych na e-kursie,