Spotkań z Łemkowszczyzną …

В рамках річного циклу «Спіткань з Лемківщином», організуваних Центром культури ім. Б.І. Антонича, гостили-зме 20 учнів з IV Загальноосвітнього ліцею ім. Б.І. Антонича в Лігници. В суботу 21 травня 2016 р. учні порядкували цмонтір в неіснуючим селі Чорне, а день пізніше учасники XXVI «Лемківского кермешу» в Вільхівци могли подивляти їх виступ на сцені. Тота невелика група активних талановитих учнів реалізуєся в 3 ансамблях: танцювальним «Горицвіті», вокальних «Дикі бджоли» и «Полонині». Дякуєме вчителю Адамови Вєв’юрці и директору школи пані Анні Гаврильчак-Маланьчак за організацію виїзду групи на Лемківщину.

W ramach rocznego cyklu „Spotkań z Łemkowszczyzną”, który odbywa się w CK im. B. I. Antonycza gościliśmy grupę 20 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Bohdana Ihora Antonycza w Legnicy. W sobotę 21.05 uczniowie porządkowali cmentarz w nieistniejącej wsi Czarne, a dzień później uczestnicy XXVI „Łemkowskiego Kermeszu” w Olchowcu mogli oglądać ich występ na scenie. Tak niewielka grupa aktywnych i utalentowanych uczniów tworzy 3 zespoły: zespół taneczny „Horycwit”, zespół wokalny „Dyki Bdżoły” oraz zespół wokalny „Połonyna”. Dziękujemy panu Adamowi Wiewiórce, który jest nauczycielem w tejże szkole oraz pani Dyrektor Annie Hawrylczak-Małańczak za organizacje grupy oraz współpracę.

Przegląd zdjęć