Jesteś tutaj:

Rok: 2008

W dniach 3-5 X 2008 roku wspólnie z legnickim kołem Związku Łemków obchodziliśmy uroczystość „Święta Szkoły”, połączoną z Łemkowskimi Dniami Dziedzictwa Kulturalnego.

Miło nam poinformować o sukcesie naszych gimnazjalistów, którzy podczas egzaminu gimnazjalnego 2007/2008 uzyskali wyniki znacznie przewyższające średnie wyniki dla miasta Legnicy i województwa:

Część humanistyczna:
miasto: 32,1; nasza szkoła – 35,8

Część matematyczna:
miasto: 26,9; nasza szkoła – 31,5

Serdecznie gratulujemy!

Наші учні перебувають в Криму, у рамках проекту польсько-українського обміну молоді.

Читай більше про проект.
______________________________________

Nasi uczniowie przebywają na Krymie, w ramach projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży.

Więcej „Nasi uczniowie na Krymie”

KOŁO WOLONTARIATU (Iwona Sukiennik) 2x w tygodniu:

– Współpraca ze Stowarzyszeniem pomocy Rodzinie i Osobom Niepełnosprawnym
– Praca z dziećmi sprawiającymi trudności (zajęcia w świetlicy: pomoc przy lekcjach, zabawy, gry)
– W formie prac plastycznych, konkursów
– Domy dziecka (zbiórka darów, bajki, wspólne śpiewanie i zabawa)
– Domy starców (koncerty, wspólne biesiadowanie)
– Adopcje dzieci z krajów ubogich (pieniężna, ozdoby świąteczne)

W ramach programu „Szkoła Przyjazna Środowisku” zbieraliśmy baterie a także opakowania plastykowe. Najwięcej baterii zebrał Tomasz Wrona z II g – ok. 2,9 kg.

Zbiórka baterii
Koordynator programu Anna Tymrakiewicz i uczniowie: Damian Poliwka, Agata Czapla, Ania Prokopczak (II g) oraz Magda Duszczyk i Karolina Mężyńska (IIIg)

Zbiórka opakowań plastykowych:
Ania Prokopczak, Magda Duszczyk, Karolina Mężyńska.

Dnia 15.04. 2008 roku w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny. W konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych. Wykazali się oni wielką wiedzą na temat środowiska, które nas otacza, biologii oraz ekologii. Po zaciętej walce wyłoniliśmy zwycięzców.

• Pierwsze miejsce zajęły Marta Kuziak, Anna Wiewiórka i Agata Czapla z II gimnazjum.

Więcej „Konkurs ekologiczny 15.04.2008r.”

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy I-szej gimnazjum, Tomasz Koczański, zdobył wyróżnienie i nagrodę rzeczową w konkursie Matematycznym Kangur 2008. Gratulujemy!

13 березня 2008 р. у нашій школі відбулося Шевченківське свято поєднане з вечором пам’яті жертв Голодомору 1932-33рр. та історичною виставкою підготовленою Інститутом національної пам’яті.

30 stycznia gościliśmy w murach naszej szkoły reżysera p. Bogusława Brzezińskiego współpracującego z Janem Jakubem Kolskim nad filmem pt. „Afonia i pszczoły”. Celem wizyty był casting do filmu ale reżyser znalazł również czas, aby spotkać się z młodzieżą i porozmawiać o polskim kinie, produkcji filmowej i własnej drodze życiowej. Niezwykle miłym akcentem spotkania było spontaniczne wspólne zaśpiewanie „urodzinowych 100-lat” – w j. polskim i ukraińskim- Janowi Jakubowi Kolskiemu uobecnionemu dzięki wynalazkowi Bella.

Naszego gościa zapamiętamy jako otwartego i sympatycznego człowieka, umiejącego nawiązać dobry kontakt z młodzieżą i zarazić ją swoją pasją.