Nasi uczniowie na Krymie

Наші учні перебувають в Криму, у рамках проекту польсько-українського обміну молоді.

Читай більше про проект.
______________________________________

Nasi uczniowie przebywają na Krymie, w ramach projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży.

Wymiana młodzieży – Sewastopol – czerwiec 2008:

1) pierwszy dzień – przyjazd do Lwowa, wyjazd pociągiem do Symferopola

2) drugi dzień – podróż pociągiem

3) trzeci dzień – przyjazd do Symferopola i dojazd do Sewastopola, zakwaterowanie, odpoczynek, zapoznanie uczestników projektu.

4) czwarty dzień – spotkanie z młodzieżą sewastopolskiego gimnazjum nr 5, przydzielenie opiekunów, przekazanie upominków związanych z kulturą i historią Dolnego Śląska. Zapoznanie się z historią Krymu – zwanego półwyspem niezwykłości. Wspólne wyjście na plażę.

5) dzień piąty – Wycieczka do Sewastopola, poznanie świadectwa bogatej kultury miasta, jego historii, ( Wzgórze centralne w Śródmieściu , Bulwar Nadmorski, Soboru św. Włodzimierza, Bulwar Marynarski i inne) .

6) dzień szósty – ,,Odkryj magię wschodu i zachodu”. Forum dyskusyjne z udziałem młodzieży z Sewastopola i uczniów ZSO nr 4 w Legnicy. Młodzież polska przedstawia projekcję multimedialną poświęconą historii i kulturze Legnicy i Dolnego Śląska, a młodzież gimnazjum nr 5 przedstawia projekt „Krymskie Perełki”. Młodzież oraz przedstawia ślady obecności Polaków na ziemi Krymskiej.

7) dzień siódmy – wizyta w szkole, zapoznanie z systemem edukacji na Ukrainie i w Polsce, szukanie podobieństw, – lekcje języków polskiego i ukraińskiego – „Poznaj język Sąsiada”. Zabawy językowe powiązane z konkursem plastycznym

8 ) dzień ósmy – poznanie perełek architektury Krymu- zwiedzanie Pałacu hrabiego Woroncowa, architektonicznego symbolu Krymu Jaskółcze gniazdo, Pałacu Carskiego w Liwadii.

9) dzień dziewiąty – współistnienie kultur wschodu i zachodu-, chrześcijaństwa z islamem – zwiedzanie Pałacu Chanów Krymskich. Wieczór taneczny – dyskoteka dla młodzieży obu szkół.

10) dzień dziesiąty – wyjście do Oceanarium i Akwarium. Zawody sportowe ( pływanie, nurkowanie) wspólna zabawa na plaży.

11) dzień jedenasty – podsumowanie projektu, prezentacja zebranych materiałów, przygotowanie planu folderu, prezentacji multimedialnej, umieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły w Sewastopolu.

12) dzień dwunasty – spotkanie uczestników projektu, wspólne śpiewanie piosenek polskich i ukraińskich, zabawa taneczna, wymiana adresów.

13) dzień trzynasty – droga powrotna

14) dzień czternasty – powrót do Polski

    Możliwość komentowania jest wyłączona