Konkurs ekologiczny

Dnia 01.04.2011r przeprowadzony został szkolny konkurs ekologiczny „Ekologia a zdrowie człowieka”.W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klasy I ,II i III gimnazjum. Celem konkursu było uwrażliwienie młodzieży na postępowanie ekologiczne w codziennym życiu, uświadomienie o szkodliwości stosowania używek i ich ujemnym wpływie na zdrowie człowieka. Konkurs prowadziły uczennice z kl. III gimnazjum: Julita Olszowska oraz Elina Valieva.
Jury konkursowe:
Goście z legnickiego SANEPIDU , Panie :
1Walentyna Attinger
2Małgorzata Stawiska-Lichota
3Katarzyna Łochowska , oraz
4Teresa Janusz – pielęgniarka szkolna
5Anna Tymrakiewicz organizator

Przebieg konkursu:
Konkurs zainaugurowała Pani Dyrektor Szkoły Anna Hawrylczak-Małańczak.
Uczniów podzielono na 6 grup. Losowali pytania z ekologii, o uzależnieniach, szkodliwości paleniu papierosów, o znakach na opakowaniach. Pytania opracowano w czterech zestawach. Zestawem piątym był pisemny test z ekologii.

W wyniku eliminacji uczniowie zdobyli miejsca i punkty:
I miejsce 19,5pkt – Jarosław Żyła,Roman Romaniak,Łukasz Cyrkot
II = 18,5pkt –Agata Nowak,Dominik Jaruzel,Michał Worhacz
III = 15,5pkt-Mateusz Łukasik,Paweł Orłowski,Bartosz Poniatowski, Michał Wojtysiak,dwa czwarte miejsca:
IV = 14pkt-Anna Zaraś,Marcela Kwiatkowska,Sebastian Przybyła, Aleksandra Tracz
IV = 14pkt –Olga Koczańska,Julia Rewak,Natalia Żyła
V = 11.5pkt-Dobrochna Choroszczak,Aleksandra Merena,Lidia Oświęcimska,Joanna Ułazowska

Konkurs odbył się w miłej, przyjaznej i bezstresowej atmosferze. Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe ufundowane przez Sanepid, gadżety od Pani Pielęgniarki. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczestników ekologiczny poczęstunek: jabłka, batoniki i soki.

Organizator konkursu: nauczycielka biologii Anna Tymrakiewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona