STYPENDIA 2012

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów, rodziców i nauczycieli do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl. Jest to strona m.in. dla uczniów i nauczycieli, młodych naukowców, artystów i sportowców – wszystkich, którzy szukają możliwości finansowania swojego rozwoju. Mojestypendium.pl to baza aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych. Dzięki wyszukiwarce każdy zainteresowany może łatwo znaleźć stypendium lub konkurs najbardziej odpowiadający jego pasjom, talentom i potrzebom. W 2011 r. odwiedzający serwis mogli ubiegać się o 15 600 stypendiów o łącznej wartości 111 mln zł. Serwis powstał w 2006 r. i prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Orange. Jednocześnie, Ministerstwo zachęca do udziału w konkursie „Moje stypendium – Opowieści stypendialne” – informacja o konkursie znajduje się poniżej.

W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:
• Bazę aktualnych stypendiów i konkursów (ponad 4000 informacji z Polski i zagranicy)
• Artykuły o stypendiach i grantach
• Konkursy dla stypendystów i dla organizatorów programów stypendialnych
• Regulacje prawne dotyczące przyznawania stypendiów i raporty z badań rynku stypendialnego

Wszelkie informacje na temat serwisu oraz konkursu można uzyskać kontaktując się z:

Małgorzata Stradomska-Kalinka
Fundacja Dobra Sieć