Kreatywne IV Liceum

Powiększ obraz

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Legnicy ( IV Liceum, SP nr 5) przygotował projekt „Twórczość w świecie cyfrowym” do międzynarodowego Programu Erasmus  i czeka obecnie na akceptację.

Celem  projektu jest wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania z  wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W ramach projektu nauczyciele  i uczniowie z Polski, Rumuni, Litwy i Włoch będą współtworzyć  e-learning ecosystem .

Co oferuje Projekt?

  • Możliwość  przejęcia inicjatywy przez uczniów  i realizowania własnych pomysłów na ciekawe zajęcia w  blokach tematycznych ustalonych wraz z nauczycielami.
  • Doskonalenie umiejętności językowych  w kontaktach  z rówieśnikami i wymianę pomysłów  w języku angielskim poprzez portal eTwinning.
  • Wyjazdy do Rumunii, Włoch i na Litwę.
  • Nawiązywanie kontaktów i zdobywanie nowych przyjaźni.
  • Korzystanie z  wypracowanych materiałów  autorskich.

Realizacja projektu będzie pierwszym etapem zmian, które nastąpią od września w naszym liceum. IV Liceum według rankingu Perspektyw należy  do najlepszych liceów w Polsce i osiąga wysokie wyniki na egzaminie maturalnym. Pragniemy jednak większą uwagę skierować na naukę kreatywnego myślenia oraz rozbudzanie chęci  twórczego działania naszych uczniów

Koordynatorem projektu w szkole jest pani Irina Rudakowa