Matematyka Reaktywacja

Nasza szkoła od dwóch lat jest partnerem edukacyjnym Politechniki Wrocławskiej w realizacji projektu Matematyka Reaktywacja.
Program ten to cichy i przyjazny, a przy tym dostępny przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu asystent nauczyciela, który nie tylko przystępnie wytłumaczy materiał, ale też sprawdzi, czy materiał ten został naprawdę opanowany.
Uczniowie za pośrednictwem Internetu mają dostęp do przystępnie napisanych materiałów wykładowych oraz ogromnej liczby interaktywnych elektronicznych ćwiczeń..Stopień trudności zadań wzrasta wraz z poziomem umiejętności w efekcie uczeń będzie mógł bezstresowo przystąpić do egzaminu maturalnego. Dodatkowym atutem tego typu nauki jest zwiększenie umiejętności informatycznych oraz ogólnej techniki uczenia się .
W projekcie biorą udział już drugi rok wszyscy uczniowie klasy drugiej liceum. W tym roku szkolnym do projektu zakwalifikowali się również uczniowie klasy pierwszej liceum. Uczniowie każdej klasy będą uczestnikami projektu przez trzy lata , aż do matury.
Nad realizacją projektu czuwa nauczyciel matematyki tzw. opiekun grup, którego zdaniem jest być dostępnym i gotowym do udzielania pomocy merytorycznej uczniom w zakresie zagadnień matematycznych poruszanych na e-kursie,

    Możliwość komentowania jest wyłączona