Chcesz zobaczyć zdjęcia?
Kliknij tutaj!

Koło wolontariatu prowadzone jest przez Panią Iwonę Sukiennik. Działamy już od czterech lat, pomagamy osobom słabszym, niepełnosprawnym, sędziwym. Nasze działania umacniają również poczucie własnej wartości oraz przekonanie że jesteśmy potrzebni. Bezinteresowne pomaganie drugiemu człowiekowi jest podstawową zasadą wolontariatu.

Wyrażamy się poprzez obecność, pomoc i służbę: w Pogotowiu Opiekuńczym, Noclegowni, Hospicjach domowych, w Opiece Paliatywnej, Domu Pomocy Społecznej Dziennego Pobytu, Klubie seniora, a także bierzemy udział w akcjach charytatywnych: góra grosza, zbiórka na Park Legnicki, koncerty, stypendia dla trudnej młodzieży, misje na rzecz ubogich dzieci w Afryce. Bierzemy udział w szkoleniach, które podnoszą nasze kwalifikacje. Prowadzimy akcje propagowania wolontariatu w naszej szkole jak i w innych placówkach.

Prezentacja:Wolontariat inaczej- moja Ukraina>>pobierz<<

Wycieczka na Ukraine: