Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji

-Liceum

Profil biologiczno-chemiczny:


przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym:
– biologia
– chemia
– matematyka
– przedmiot uzupełniający do wyboru: wybrane zagadnienia z historii lub zwiększona liczba godzin z języka angielskiego.

Jeśli jesteś pasjonatem ciała ludzkiego, zdrowia, genetyki, zoologii czy botaniki. Interesują Cie zagadnienia z zakresu chemii, eksperymentowania na wysokim poziomie. W przyszłości chcesz kontynuować naukę na kierunkach medycznych, biotechnologii, chemii, ratownictwie medycznym, dietetyce czy kosmetologii to ten profil jest dla Ciebie. Zajęcia odbywają się w małych grupach, w bardzo dobrze wyposażonej pracowni biologiczno-chemicznej, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz programów komputerowych. Będziesz miał okazję uczestniczyć w wykładach dla studentów na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Przyrodniczego. Zdanie matury nie będzie dla Ciebie problemem, a w przyszłości bez problemu odnajdziesz się na rynku pracy zarówno w Polsce jak i za granicą.

Profil ekologiczny

przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym:
– biologia
– geografia
– matematyka
– przedmiot uzupełniający do wyboru: wybrane zagadnienia z historii lub zwiększona liczba godzin z języka angielskiego.

W dobie zmieniającego się świata i potrzeby dbania o naszą planetę na pewno wielu z Was interesuje się zagadnieniami związanymi z ekologią i ochrona środowiska. Zaproponowany przez nas profil nauczania pozwoli Wam w przyszłości realizować swoje dalsze plany naukowe na kierunku ochrona środowiska, inżynierii środowiska, rolnictwo ekologiczne, zarządzanie zasobami, turystyka i wielu innych. Tutaj poznasz prawa rządzące przyrodą, sposoby jej ochrony czy odnowy. Poszerzysz wiedzę z zakresu znajomości anatomii i fizjologii zwierząt i roślin, udoskonalisz umiejętności obserwacji i doświadczeń biologicznych. Poznasz bogactwo natury świata. A dodatkowo wybierając język angielski jako swój dodatkowy przedmiot w wersji zwiększonej liczby godzin będziesz mógł w przyszłości pracować w międzynarodowych przedsiębiorstwach dbających o środowisko co jest bardzo potrzebne i konieczne w dzisiejszych czasach rozwoju cywilizacyjnego.

Profil politechniczny

przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym:
– chemia
– fizyka
– matematyka
– przedmiot uzupełniający do wyboru: wybrane zagadnienia z historii lub zwiększona liczba godzin z języka angielskiego

Od zawsze interesowały Cię nowinki technologiczne, pasjonujesz się procesami technologicznymi i szeroko rozumianymi gałęziami przemysłu wybierz profil politechniczny w naszej szkole. Tutaj otrzymasz gruntowną wiedzę z zakresu przemian i procesów fizycznych i chemicznych. Mamy bardzo dobrze wyposażoną pracownię, która pozwoli Ci samodzielnie przeprowadzać eksperymentalne doświadczenia fizyczne i chemiczne. Poznasz tajniki robotyki czy mechatroniki, a w przyszłości możesz zostać studentem każdego kierunku na Politechnikach w kraju – górnictwo, geologia, inżynieria produkcji, mechanika i robotyka, budowa maszyn i wielu innych.

Profil ekonomiczny

przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym:
– geografia
– chemia
– matematyka
– przedmiot uzupełniający do wyboru: wybrane zagadnienia z historii lub zwiększona liczba godzin z języka angielskiego

Być może od zawsze ciekawiły cię cyfry i liczby lub pasjonujesz się funkcjonowaniem giełdy. Wybierając profil ekonomiczny będziesz miał szansę poszerzyć swoją wiedzę matematyczną. Zajęcia odbywają się w nowoczesnej, przyjaznej pracowni matematycznej. Edukacja wspomagana jest konsultacjami przedmaturalnymi. Ponadto, uczniowie mogą rozwijać talenty matematyczne biorąc udział w różnego rodzaju konkursach , zajęciach i wykładach na Politechnice Wrocławskiej oraz wyjazdach naukowych do zaprzyjaźnionych firm technicznych. Uczniowie będą brać udział w lekcjach terenowych i poznawać zasady pracy w dużych firmach ekonomicznych. Być może w przyszłości będziesz kontynuował naukę na takich kierunkach jak ekonomia, zarządzanie, księgowość czy finanse.

Wybierając każdy powyższy profil masz możliwość realizowania języka angielskiego w zwiększonej liczbie godzin. A co daje znajomość języków obcych? Otwarty świat przed Toba. Wszędzie czujesz się jak w domu. W naszej szkole masz szansę mówić po angielsku płynnie i bez problemów. Udoskonalisz swój język prowadząc korespondencje ze studentami z różnych krajów na platformie E-Twinning, tworząc gry, kalendarze razem ze studentami z innych krajów (w ramach współpracy międzynarodowej),śpiewając w różnych językach, wymyślając happeningi i Flash Moby, urządzając kameralne wieczorki poezji w różnych językach (polski, ukraiński, rosyjski, japoński, niemiecki, hiszpański).

Dlaczego warto uczyć się w IV Lo>>

klucz do wiedzy znajdziesz poniżej:

-Szkoła podstawowa

zarządzenie – terminy rekrutacji do szkoły podstawowej 2021/22

postępowanie rekrutacyjne 2021/22

wniosek przyjęcia do klasy I 2021/22

zasady przyjęcia do klasy VII 2021/22

wniosek przyjęcia do klasy II- VII 2021/22

Zasady przyjmowania osób niebędących obywatelami_ polskimi do szkoły