Konkursy plastyczne i olimpiada o uzależnieniach i chorobie AIDS

W ostatnim czasie uczniowie z naszej szkoły brali udział w dwóch międzygimnazjalnych konkursach plastycznych. Pierwszy był organizowany przez Gimnazjum nr 5 i Urząd miasta, odbywał się pod hasłem „Jestem nastolatkiem – nie piję , nie palę, nie biorę”. Duży sukces zdobył uczeń klasy II gimnazjum Ilija Malijenko, który za swoją pracę otrzymał II miejsce! Wyróżnienie otrzymała również uczennica II klasy gimnazjum Lidia Lurka za bardzo ciekawą pracę. Konkurs plastyczny był połączony z olimpiadą wiedzy o uzależnieniach i chorobie AIDS. W olimpiadzie startowali uczniowie klasy III gimnazjum : Alicja Łukasik, Jakub Przybyło i Kacper Czeszejko.
Drugi konkurs plastyczny był organizowany przez Legnicką Bibliotekę Publiczną. Hasło przewodnie brzmiało : „Młodość bez uzależnień”. W tym konkursie duży sukces zdobyła uczennica klasy III gimnazjum Veronika Zymowska, otrzymując I miejsce, za również niezwykle interesującą pracę plastyczną. Na koniec dla wszystkich uczestników konkursu biblioteka zorganizowała spektakl teatralny „nad przepaścią”. Aktorzy w ciekawy sposób zaprezentowali ryzyko jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów i życzymy dalszych sukcesów!!!