Szkolna wycieczka do „Kolorowych Jeziorek”

W pierszych dniach października uczniowie naszego gimnazjum i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w wycieczce do jednego z najpiękniejszych miejsc Rudawskiego Parku Krajobrazowego – Kolorowych Jeziorek. Położone są one na północnym zboczu Wielkiej Kopy w pobliżu miejscowości Wieściszowice. Na tym terenie rozmieszczone są trzy jeziorka: purpurowe, błękitne i zielone. Niesamowite zabarwienie wody jeziorek stwarza wręcz bajkowy nastrój. Kolor wód jest związany z występowaniem różnych związków chemicznych.
Wszystko to dzięki górnictwu, a ściślej – łupkom pirytonośnym, które były przyczyną rozwoju kopalni na tym obszarze od XVIII do XIX wieku.
Uczniowie mogli podziwiali wspaniała przyrodę uczestnicząc w zajęciach na ścieżce dydaktycznej „Zielonym szlakiem przez Kolorowe Jeziorka” , która jest częścią projektu
pt. „Parki krajobrazowe – edukacja i turystyka w zgodzie z przyrodą”. Zajęcia te przygotowały i przeprowadziły sympatyczne panie z DZPK w Jeleniej Górze. . Z pewnością dostarczyły one odwiedzającym to miejsce uczniom cennych informacji dotyczących jeziorek, sztolni i przyrody wokół nich oraz orientacji na czym polega praca w zawodzie- leśnik..
Po dużej porcji wiedzy i wspaniałych widoków dzierżawca terenu przygotował dla uczniów i nauczycieli ognisko z kiełbaskami i świeżym chlebkiem.