Wspomnienie z I pólrocza z życia klasy 2 LO – czyli wycieczka do Hydropolis

25 wrzesnia 2016 roku częśc klasy 1 i 2 LO brała udział w wycieczce do Wrocławia do Hydropolis
We wrocławskim Hydropolis zwiedzający podążają wzdłuż zamkniętego w podłodze strumienia wody, przechodzą przez kolejne strefy, poświęcone m.in. tajemnicom, jakie kryją w sobie głębiny, życiu tętniącemu w oceanach czy inżynierii wodnej. Znajduje się tam również jedyna na świecie replika batyskafu Trieste, który w 1960 roku zanurzył się do Rowu Mariańskiego oraz wykonana z akrylu kopia rzeźby „Dawid” Michała Anioła, symbolizująca, że człowiek w dużej mierze składa się z wody.
Hydropolis mieści się w zabytkowym budynku (tzw. zbiorniku wody czystej z 1893 roku) przy ul. Na Grobli we Wrocławiu. Powierzchnia wystawy liczy ponad 4 tys. m2, a na zwiedzających czekają w sumie 64 interaktywne instalacje w ramach ośmiu stref tematycznych.
I to wszstko mogliśmy tam zobaczyć i zobaczyliśmy oczywiście. Co prawda pierwotnie nasza wycieczka miała być w Góry Kaczawskie, ale niestety ulewna pogoda pokrzyżowała nam plany. Zmiana trasy wycieczki, choć nieoczekiwana, ale i tak darowała jej uczestnikom wiele interesujących wrażeń pogłebiających wiedzę o roli wody w życiu człowieka i Ziemi. Następnie było zwiedzanie wrocławskiego Rynku i głównych młodzieżowych atrakcji: Galerii Dominikańskiej, KFC i McDonald’s -a. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Adam Pękala i Adam Wiewiórka.