Koncert charytatywny na rzecz Ireny Maciejewskiej

Koło Lubińskiego Związku Ukraińców w Polsce zorganizowało koncert charytatywny na rzecz Ireny Maciejewskiej

Na deskach kameralnej sceny w CK Muza w Lubinie Koło Lubińskiego Związku Ukraińców w Polsce zorganizowało koncert charytatywny na rzecz Ireny Maciejewskiej-Michalak, dawnej tancerki łemkowskiego Zespołu Tańca i Pieśni „Kyczera”, która uległa nieszczęśliwemu wypadkowi. Podczas tej akcji wystąpił wyżej wymieniony zespół oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 4 im Ihora Antonycza w Legnicy, która brała udział we wszystkich akcjach otwartych serc. Dziewczęta oraz chłopcy z zespołów: Dyki Bżoły jak i Horycwit zaprezentowały podczas tegorocznego koncertu znane i lubiane pieśni oparte na ukraińskim i łemkowskim folklorze oraz wykonała piękne tańce huculskie i łemkowskie. Nie zabrakło również „Powzańca”, uwielbianego przez wszystkich efektownego kozackiego tańca wykonanego przez zespół Horycwit. Przy dźwiękach ludowej muzyki w wykonaniu utalentowanych dziewcząt i chłopców z desek sceny lubińskiego CK Muza wydobywały się również rytmiczne dźwięki butów i obcasów zespołu tancerzy w pięknych układach choreograficznych i strojach dawnej Ukrainy i Łemkowszczyzny.

Foto i tekst: BOGDAN BUCHTA

    Możliwość komentowania jest wyłączona