KANGUR 2013 -wyniki

Uczniowie ZSO nr w Legnicy uczestniczyli 21 marca w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Konkurs ten gromadzi dzieci i młodzież wielu krajów świata w różnym wieku, proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z pięciu grup wiekowych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategoriach: Kadet i Junior.

Ideą konkursu jest integracja dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej, co jest wielką atrakcją dla uczestników. Międzynarodowy KANGUR jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Obejmuje około 40 krajów. We wszystkich tych miejscach uczestnicy otrzymują te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej.

 Konkurs ma na celu wyłonienie uczniów uzdolnionych matematycznie a głównymi nagrodami są zagraniczne wycieczki i obozy matematyczne.

 Powiat Legnica – Informacje o uczestnikach:

  • W konkursie Kangur wzięło udział 726 uczestników. Szkół :25
  • W tym nagród głównych: 0
  • W tym laureaci: 0
  • Z wynikiem bdb: 4
  • Wszystkich wyróżnień: 56

Jednym z wyróżnionych uczestników został uczeń z klasy pierwszej gimnazjum – Grzegorz Maliniak , który uplasował się na 95 miejscu w rejonie dolnośląskim w kategorii Kadet.
Wyróżnieni uczniowie zostaną nagrodzeni zgodnie z ustaleniami ogólnopolskiego organizatora.

Gratulujemy uczestnikóm dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych !

Joanna Swiatkowska
nauczyciel matematyki

Wyniki konkursu: Kangur Matematyczny dla szkoły EEBB >>Pobierz<<

    Możliwość komentowania jest wyłączona