Działalność ekologiczna w szkole

Konkurs ekologiczny „Ekologia a zdrowie człowieka ” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Na stałe zagościł w naszej szkole. Corocznie bierzemy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie „Orange dla Ziemi”. Wypracowaliśmy certyfikat „Szkoły przyjaznej środowisku”. Bierzemy udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez wrocławskie uczelnie wyższe( Uniwersytet i Politechnikę). Zdobyliśmy II miejsce w powiatowym konkursie organizowanym przez Bibliotekę Ekologiczną w Legnicy na temat: Woda – życie. Pozyskaliśmy i posadziliśmy na terenie obiektu szkolnego drzewa i krzewy. Organizujemy wycieczki ekologiczne : spacer do parku ,do palmiarni,poza miasto,itp. W ogólnopolskim konkursie ekologicznym uczeń gimnazjum zdobył 10 miejsce i otrzymał wyróżnienie. Młodzież uczestniczyła w Olimpiadzie Zdrowia na szczeblu wojewódzkim. W roku szk. 2010/11 w konkursie ekologicznym Fundacji Ekologicznej „Zielona akcja” na szczeblu powiatu zdobyliśmy III miejsce. Zorganizowana została debata na trudny temat : „Nie – przemocy wobec zwierząt”. Proponujemy utalentowanej młodzieży nie tylko pod względem ekologicznym udział w projekcie „Szlifowanie diamentów” organizowanym przez Fundację Edukacji Międzynarodowej.

Współpracujemy z :
– Fundacją ekologiczną „Zielona akcja”
-„Reba” – zbiórka baterii
-Legnickim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej