Konkurs ekologiczny „Ekologia a uzależnienia”


(więcej zdjęć, kliknij tutaj)

Dnia 26.03.2010r. odbył się szkolny konkurs ekologiczny ”Ekologia a uzależnienia”. Celem konkursu było wdrażanie wśród uczniów postaw ekologicznych, uświadamianie szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu, używania narkotyków, nawyków kulturalnego zachowywania się.

Konkurs prowadzily uczennice z kl. III gimnazjum: Monika Oflus, Emilia Duda i Beata Gajda.

Jury konkursowe:
Dyrektor szkoły pani mgr Anna Hawrylczak-Małańczak, goście z legnickiego Sanepid-u: Walentyna Attinger i Katarzyna Lochowska; Teresa Janusz (pielęgniarka szkolna) oraz mgr Anna Tymrakiewicz (organizator).

Do konkursu zgłosiło się 21 uczniów, ale udział wzięlo 18. Skladał się z dwóch etapów: część I –pisemny test z ekologii oraz część II –etap ustny. Sześć grup uczestników losowało pytania: z ekologii, o uzależnieniach, znaki używane na opakowaniach, o nałogu palenia papierosów. Konkurencja była duża, ale poziom odpowiedzi prawie wyrównany.

W wyniku eliminacji uczniowie zdobyli miejsca i punkty:

  • I miejsce -25 pkt- Katarzyna Nowak, Anna Popowczak i Marek Duda z kl. III gimnazjum.
  • II miejsce -22,5 pkt- Jarosław Żyła z kl. II gim oraz Jędrzej Maliniak i Tomasz Koczański z kl. III gim.
  • III miejsce -22pkt- Dawid Pham z kl. II gim oraz Marek Kopcza i Roman Romaniak z kl. III gim.
  • IV miejsce -21,5pkt- Paweł Orłowski, Aleksandra Tracz, Anna Zaraś z kl. I gim.

  oraz ex-equo dwa piąte miejsca:
  • V miejsce po 17,5 pkt: Mateusz Lukasik, Grzegorz Górka, Sławomir Jadłosz z kl. I gim.
  oraz Elina Valieva, Joanna Dobrowolska, Julita Olszewska z kl. II gim.

Konkurs przebiegał w miłej, przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez legnicki Sanepid. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczestników ekologiczny poczęstunek: soki, jabłka i batoniki.

Organizator konkursu: mgr Anna Tymrakiewicz.

  Jedna myśl na temat “Konkurs ekologiczny „Ekologia a uzależnienia”

  1. It is appropriate time to make some plans for the future and
   it’s time to be happy. I have read this post and if I could I wish
   to suggest you some interesting things or advice. Perhaps
   you could write next articles referring to this article.
   I desire to read more things about it!

   My web page; Chrinstine

  Możliwość komentowania jest wyłączona