Uczennice IV Liceum utrzymały Certyfikat PROJECT MANAGEMENT PRINCIPLES

Powiększ obraz

Uczennice klasy drugiej liceum Maria Kulisz, Milena Ostańska i Aleksandra Pawełczak przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Społecznego „ Zwolnieni z teorii”.

W ramach tego przedsięwzięcia przez okres trzech miesięcy uczennice zaplanowały i zrealizowały swój autorski projekt edukacyjny: „Jedz owoce i warzywa bo ze zdrowiem równie bywa”. Projekt edukacyjny skierowany był do najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Legnicy i dotyczył tak ważnych dla dzieci i młodzieży zagadnień  zdrowego odżywiania i aktywnego wypoczynku. Licealistki przeprowadziły warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia, akcję  zdrowe śniadanie-zdrowa kanapka , na terenie szkoły i na facebooku prowadziły kampanię promującą zdrowy styl życia i pozyskały dla swoich działań sponsorów.

Projekt został zaakceptowany przez komisję konkursową organizatora akcji i dzięki temu nasze uczennice uzyskały certyfikaty PROJECT MANAGEMENT PRINCIPLES. Jest to znaczące osiągnięcie. Uzyskany certyfikat potwierdza znajomość planowania i prowadzenia projektów różnego typu oraz ich zarządzania. Będzie również ważnym atutem przy poszukiwaniu w przyszłości pracy i będzie stwarzać szansę na uzyskanie zatrudnienia w firmach realizujących każdy rodzaj projektu.

Opiekunem projektu była pani Mariola Królewska.