Innowacja w kreatywnym IV LO

Powiększ obraz

Dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę, ukończą szkoły średnie i wejdą na rynek pracy w około 2026  roku i będą na nim do 2070. Nie wiemy, co do tego czasu wydarzy się na świecie i jak zmieni się życie społeczne.

Kreatywność rozumiana jako zdolność tworzenia czegoś nowego jest tym, z czym każdy z nas przychodzi na świat i jako dziecko korzysta z niej przy podejmowaniu właściwie każdej aktywności.

IV LO od bieżącego roku szkolnego wprowadza alternatywne rozwiązania dydaktyczne sprzyjające kreatywności i tym jest innowacja na lekcjach przedsiębiorczości, która polega na poznawaniu wybranych zagadnień tego przedmiotu z wykorzystaniem specjalistycznego  języka angielskiego.

Innowacja „Poznaj przedsiębiorczość w języku angielskim”jest odpowiedzią szkoły na potrzeby zmieniającego się rynku. Uczniowie naszego liceum nabywają wiedzy teoretycznej jak i praktycznej  na temat zmian zachodzących we współczesnym świecie ekonomii i gospodarki.  Chcąc więc w przyszłości brać udział w kształtowania gospodarki, poprzez przyszłą edukację i pracę, uczniowie naszej szkoły już dzisiaj mają szansę rozwijać swoją wiedzę, zainteresowania w temacie przedsiębiorczości z wykorzystaniem fachowego języka angielskiego, nieodzownego elementu świata gospodarki i biznesu.