II konkurs recytacji wierszy Antonycza

2 października w naszej szkole odbył się II Konkurs Recytacji wierszy B. I. Antonycza oraz Konkurs Plastyczny związany z twórczością B.I. Antonycza „WIELKA HARMONIA”.

„Pędzel i pióro to dwa znamiona, przez które sztuka najsilniej działa”.
Narcyza Żmichowska, Do młodego malarza zjawisko „poetyczności” malarstwa i „malarskości” poezji nasiliło się szczególnie w sztuce końca XIX wieku. Malarsko-literacka wspólnota stała się niemal powszechna i w dużej mierze skupiła się wokół symbolicznych obrazów, takich jak ziemia, niebo, dom, wiosna i jesień – obrazów zarówno natury, jak i ludzkiego życia. Także Antonycz należy do twórców, którzy posługując się tymi symbolami, łączą w swej twórczości malarstwo i literaturę.

Ideę tworzenia i przywoływania wspólnego, fascynującego świata naszej kultury duchowej, nauczyciele naszej szkoły wcielili w dwie formy-konkurs recytacji utworów B. I. Antonycza oraz konkurs plastyczny, które to odbywały się w ramach „Dni Szkoły”. Celem tych form było zapoznanie młodzieży legnickich szkół z dorobkiem ukraińskiego poety Bohdana Ihora Antonycza-patrona naszej szkoły oraz zachęcenie młodego człowieka do zgłębiania świata wartości.

Podczas gdy uczestnicy konkursu poetyckiego prezentowali wybrane utwory poetyckie, ich koledzy pod opieką pani Mirosławy Lickiewicz (doradcy metodycznego z legnickiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli) oraz legnickiej artystki pani Joanny Wojciechowskiej powstawały prace plastyczne. Znaczącym jest fakt, iż wykonane prace zostały sprzedane na aukcji, w celu pozyskania środków na odbudowę legnickiego parku, zniszczonego podczas lipcowego huraganu. Na ten cel szkoła przekazała 470 zł.

W tym roku, w związku z obchodami „Dni Szkoły”, w szkole gościł Konsul Honorowy Ukrainy we Wrocławiu- Grzegorz Dzik.

  4 myśli na temat “II konkurs recytacji wierszy Antonycza

  1. A new technology introduced by one of the biggest automobile companies, Volvo, will ensure that your car avoid accidents on the roads involving pedestrians.
   All since then, Indica is floating in the market with a regular sale.
   This is a rear-wheel drive car, and that means that unlike front-wheel
   drive cars – which typically can’t be used much beyond B class – the MR2 can be upgraded all the
   way to the top of A – although going into S class is probably a bit much.

   Feel free to visit my web page … barbie movies

  2. Amazing issues here. I am very satisfied to look your article.
   Thanks a lot and I’m having a look ahead to touch you.
   Will you please drop me a mail?

   My site :: amphetamine

  3. Hi, I think your blog might be having browser compatibility issues.
   When I look at your blog site in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer,
   it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
   Other then that, terrific blog!

   Take a look at my web page … anal fisting

  Możliwość komentowania jest wyłączona