Nasze zespoły artystyczne na legnickich XI Ukraińskich Klimatach.

W niedzielę 6 września w Legnicy odbyła się już tradycyjnie, jak co roku impreza plenerowa Ukraińskie Klimaty. Była to już XI edycja – Gratulacje! Głównym organizatorem są legnickie struktury organizacji mniejszości ukraińskiej tj Związek Ukraińców w Polsce. Nasza szkoła od samego początku corocznie występowała na tych koncertach, więc także i w tym roku nie mogło nas zabraknąć. Koncert odbył się w parkowej muszli, czyli w naszym legnickim amfiteatrze. Niestety pogoda niekorzystnie zaskoczyła wszystkich. Pośród chłodu, deszczu i wiatru artyści i publiczność próbowali się dobrze bawić. Trzeba przyznać, że udało im się, choć deszcz kilkakrotnie zmuszał do ukrycia się pod parasole, czy pobliskie drzewa. Koncert na scenie doskonale prowadzili nasi uczniowie – Olga Koczańska i Michał Madarasz. A o artystyczny kunszt zadbały 2 szkolne zespoły: tradycyjnie „Dyki Bdżoły” oraz nowy zespół „6 strun” (stworzony na warsztatach muzycznych) prezentujący oryginalny „biały” ukraiński śpiew. I właśnie występ ten wzbudził wśród legnickiej publiczności ogromny podziw i zachwyt. Ponadto wystąpili jak goście z daleka, bardzo popularny w Polsce zespół z Olsztyna – „Berkut”, także znana „Nadija” i nasza legnicka „Kyczera”.

Zdjęcia z koncertu>>kliknij<<

    Możliwość komentowania jest wyłączona