Pierwszy dzwonek w naszej szkole!

1 września o godzinie 10.00 w naszej szkole rozpoczął się nowy 2015/16 rok szkolny. Co prawda uczniowie 1 klas tj gimnazjum i liceum swoją inaugurację nowego roku szkolnego poprzez wzajemne poznanie z wychowawcami zainicjowali już o 9.30. Wszystkich zebranych w auli szkolnej ( gości, rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów) przywitały tradycyjnie hymny Polski i Ukrainy. Następnie gospodarz naszej szkoły Pani dyr Anna Hawrylczak Małańczak rozpoczęła nowy rok szkolny przedstawiając nauczycieli, a zarazem podkreśliła, że nadal na Ukrainie wciąż nie milkną strzały i giną ludzie. To poczucie solidarności z Ukrainą jest w naszej szkole od początku Majdanu i wielokrotnie uczniowie oraz nauczyciele dają tego świadectwo do dnia dzisiejszego. W klasach pierwszych rok szkolny rozpoczeło 37 uczniów (18 w liceum i 19 w gimnazjum). W czasie rozpoczęcia roku szkolnego na twarzach uczniów można było dojrzeć różne emocje: uśmiech, zadumę, ciekawość, radość z ponownego spotkania po 2 miesiącach rozłąki. Choć tak naprawdę nasi uczniowie często razem spędzają wakacje na wspólnych wyjazdach min. na Watrach, czy Sareptach, a i rodzice często się wzajemnie doskonale znają i przyjaźnią. I to jest także siła naszej placówki – poczucie więzi, które trwa latami także po ukończeniu szkoły.

Na koniec, aby umilić pierwszy dzień, wystąpił nasz zespół szkolny „6 strun”. Następnie wszyscy rozeszli się do klas, gdzie wspólnie z wychowawcami już w mniejszym gronie, zapoznali się z organizacją roku szkolnego.

Niech Nowy 2015/2016 Rok Szkolny Wszystkim Nam daruje wiele sukcesów dydaktycznych i moc pozytywnych wrażeń. Nie zapominajmy, że każdy dzień w szkole jest inny i bardzo wiele zależy od nas jak ten dzień będzie wyglądał!

Powodzenia!

    Możliwość komentowania jest wyłączona