I Rodzinny piknik w naszej szkole

26 września w sobotę od godziny 15 w naszej szkole na boisku szkolnym odbył się I Rodzinny piknik. Spotkanie to w jesienną już sobotę zgromadziło naszych uczniów, rodziców, sympatyków szkoły i oczywiscie grono pedagogiczne, aby wspólnie przywitać jesień, pożegnać lato, a przede wszystkim dobrze się razem bawić. Ale oprucz nas byli także najmniejsi uczestnicy, dla których nasza szkoła jest miejscem, gdzie mogą uczyć się własnego jezyka literackiego-ukrainskiego i religii greckokatolickiej oraz dzieci, które jeszcze nie rozpoczeły szkolnej edukacji, ale juz ich rodzice pomału przygotowują je do tego pierwszego, ważnego etapu w życiu. Miło, że bedąc w naszej szkole, dają świadectwo, że nie obca jest ona im już teraz. Nasze spotkanie miało przede wszystkim zintegrować uczniów z pierwszych klas gimnazjum i liceum z pozostałą grupa uczniów, ale także ukazać, że potrafimy razem, współnie także w wolnym czasie cieszyc się sobą. Na pikniku pośród zabaw sportowych można było skosztować kiełbaskę z grila przy zapachu pieczonego tam także ziemniaka, degustować przygotowane przez rodziców i nauczycieli ciasta i przyniesione z domowych ogrodów owoce. W zawodach sportowych wzieło udział 9 grup trzyosobowych. Skład drużyn był bardzo różnorodny pod względem wieku: były maluszki, które dumnie nazwały się Koniczyny, ale także drużyny w których byli rodzice. Miło było widzieć, że granice pokoleń tak naprawdę nie istniały podczas tych zabaw. Na początku jednak była część artystyczna, w której uczniowie śpiewem w uroczystych regionalnych strojach witali przybyłych uczestników pikniku. W trakcie zawodów sportowych były konkurencje: skoki na piłce, bieg w workach, rzut metalowymi kulami, rzut strzałkami do balonów, strzał piłką do bramki, tor przeszkód oraz konkurencje zadań z fizyki, chemi i matematyki. Zespoły miały wymyslić sobie nazwę drużyny i tak pojawiły się: Smerfy, Smerfetki, Gargamele, Śmieciożercy, Koniczyny, Niezawodne, Miętuski, Gwiazdy. Ale zwyciężcą, choć tak naprawdę wszyscy wygrali poprzez swoje zaangazowanie i poczucie dobrej zabawy, została drużyna Spartak. Piknik został zorganizowany dzięki wspólnemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów. Dlatego słowa podziękowania należą się wszystkim tym, którzy choć minutę swojego wolnego czasu przeznaczyli na organizację tej naszej piknikowej imprezy. Wierzymy, że to nie ostatni nasz piknik, a rozpoczęcie długoletniego piknikowania. Z tą nadzieją czekamy na wiosnę!

    Możliwość komentowania jest wyłączona